Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
17855169_1896066727318746_1994916022013069580_o.jpg
Nacionalinis diktantas Berlyne Įkelta2018.02.20

Maloniai kviečiame Vokietijos lietuvius prisijungti prie VšĮ Pilietinės minties instituto ir partnerių rengiamos pilietinės akcijos ‒ Nacionalinio diktanto konkurso. Šių metų Nacionalinio diktanto konkursas vyks kovo 2 d., penktadienį, 10:00 val. Berlyno laiku. Tiesioginės transliacijos metu  Nacionalinį diktantą bus  galimybė rašyti  Lietuvos Respublikos ambasados Berlyne patalpose Charite Str. 9, 10117 Berlin.

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška sveikina Vokietijos lietuvius su Valstybės atkūrimo šimtmečiu. Vokietijos Lietuvių bendruomenės pirmininkui Alfredui Hermannui adresuotame laiške jis dėkoja Vokietijos lietuvių bendruomenei už susitelkimą, ilgametį lietuviškos tapatybės puoselėjimą, Lietuvos valstybės stiprinimą ir  Lietuvos vardo Vokietijoje garsinimą.

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Photo_Eglė Ščerbinskaitė.jpg

Berlyno lietuviai galės pasirinkti, kaip švęsti valstybės atkūrimo šimtmetį. Vasario 17 d., šeštadienį Berlyno lietuvių bendruomenė, bendradarbiaudama su Lietuvos ambasada, kviečia į  Rimo Bružo paskaitą "Istorijos perimetrai" ir šventinę vakaronę. Skambės dainuojamoji poezija, o  tautodailininkė Elvita Šeputaitė pristatys savo karpinius. Dieną vyks Vokietijos lietuvių krepšinio varžybos. Vasario 18 d. Lietuvos startuoliai "bit&Byte" ir "Vinted" vaikus kviečia į programavimo pamoką. Vasario 18 d. rengiamas Jūratės Landsbergytė (vargonai), Vytauto Ožkinio (fleita) ir choro "Ąžuolai" (vadovas prof. Povilas Gylys) koncertas.

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Berlyno lietuvių bendruomenė kviečia į šventinius renginius Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga! Vasario 17 d. Berlyne  vyks žurnalisto ir istorinių filmų autoriaus Rimo Bružo paskaita "Istorijos perimetrai", tautodailininkės Elvitos Šeputaitės karpinių paroda ir šventinė vakaronė. Dieną vyks draugiškos Vokietijos lietuvių krepšinio varžybos. Vasario 18 d. koncertuos Jūratė Landsbergytė (vargonai), Vytautas Ožkinis (fleita) ir vyrų choras "Ąžuolai" (vadovas prof. Povilas Gylys).    

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Litauen.jpg

"bit&Byte" ir vienas sėkmingiausių lietuviškų startuolių "Vinted", Vokietijoje žinomas kaip "KleiderKreisel", kviečia visus Vokietijoje gyvenančius jaunuosius rytojaus kūrėjus į Šimtmečio programavimo valandą Berlyne vasario 18 d. Renginys vyks lietuvių kalba, jis pritaikytas 7 – 14 m. vaikams. Organizatorių teigimu, bus programuojamas olimpinis Rūtos plaukimas, Mažylio žygis į Berlyną, Baltijos kelias - didžiausias Fluxus istorijoje.

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Užsienio lietuvių organizacijos šiais metais pirmą kartą gali teikti paraiškas Lietuvos kultūros tarybos finansuojamai programai „Globalios Lietuvos idėjos sklaida". Paraiškos priimamos nuo vasario 1 d. iki kovo 2 d.

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Landsbergyte.png

Vasario 18 d. Valstybės atkūrimo dienos proga Berlyne rengiamas Jūratės Landsbergytė (vargonai) , Vytauto Ožkinio (fleita) ir choro "Ąžuolai" (vadovas prof. Povilas Gylys) koncertas. Bus atliekami Händelio, Francko, Sasnausko, Čiurlionio, Scelsi, Bacevičiaus ir Pakalnio kūriniai. Koncertas vyks vasario 18 d. 18 val. Epiphanienkirche, Knobelsdorffstraße 72.

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Grizk LT.jpg

Sausio 30 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne „Kurk Lietuvai“ vadovė Agila Barzdienė kvietė Berlyno lietuvius  pasinaudoti sukurtomis platformomis ir bent trumpam grįžti ir „pasimatuoti“ Lietuvą, išmėginti savo galimybes darbo rinkoje. Susitikimas „Horizonte Lietuva: įsidarbink, užmegzk ryšius, kurk savo kraštui“ buvo skirtas ryšiams su savo valstybe stiprinti, plėsti kontaktus, pristatyti  grįžimo, darbo ir gyvenimo Lietuvoje galimybes.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »

Lietuvos Respublikos ambasada ir Berlyno lietuvių bendruomenė 2018 m. vasario 2 d. 18:00 val. kviečia Berlyno ir kitų Vokietijos lietuvių bendruomenės skyrių narius į susitikimą su Lietuvos Respublikos Seimo nariais aptarti būsimo referendumo dėl dvigubos pilietybės ir kitus aktualius Lietuvos politikos klausimus. Susitikime planuoja dalayvauti Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Europos reikalų komiteto primininko pavaduotojas Andriaus Kubilius ir Transatlantinių santykių ir demokratinės plėtros pakomitečio pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Lietuviai Vokietijoje »
Work LT seima.png

Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Vokietijos lietuvių bendruomenės Berlyno ir Hamburgo skyriais kviečia į susitikimus, kuriuose ryšių su savo kraštu stiprinimo, kontaktų plėtimo, grįžimo, darbo ir gyvenimo Lietuvoje galimybes pristatys programos “Kurk Lietuvai” vadovė Agila Barzdienė ir Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

 

Lietuviai Vokietijoje »

Artėjančių Šv. Kalėdų proga Berlyne gruodžio 13 d. lietuviškas Šv. Mišias aukos J.E. Panevėžio Vyskupas Emeritas Jonas Kauneckas. Po pamaldų bažnyčios patalpose Berlyno lietuvių bendruomenė rengia šventinę vakarienę, kurios metu bus galima artimiau susipažinti ir pabendrauti su Vyskupu Emeritu J.Kaunecku, ambasadoriumi Vokietijoje Dariumi Semaška ir visais susirinkusiaisiais.

 

Lietuviai Vokietijoje »
23380376_1611446838945218_2335023597889955378_n.jpg

Kviečiame lietuvių organizacijas Vokietijoje iki gruodžio 15 d. teikti paraiškas dėl projektų finansavimo. Prioritetas teikiamas Lietuvos Šimtmečio minėjimo programą atspindinčioms veikloms, Lietuvą ir jos pasiekimus pristatantiems renginiams. Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą „Globali Lietuva“, paramą teikia Užsienio reikalų ministerija. Konsultacijos paraiškų teikimo klausimais teikiamos elektroninio pašto adresu: [email protected] Tvarkos aprašas, Paraiškos forma.  

Lietuviai Vokietijoje »
žiedas.jpg
Santuokos registravimas Įkelta2017.10.20

2017 m. lapkričio 3 d. 11.30 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne tuoksis Deimantė Janutytė, gim. 1988-08-22, ir Mantas Sungaila, gim. 1988-07-16.

2017 m. lapkričio 3 d. 12 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne tuoksis Kristina Baltrušaitienė, gim. 1984-05-25, ir Nerijus Baltrušaitis, gim. 1984-09-09.

 

Lietuviai Vokietijoje »
Semaska Ostpreussen.jpg

Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška rugsėjo 23 d. Šverine pasveikino 22 antrojo Rytų Prūsijos vokiečių susitikimo dalyvius. Ambasadorius pažymėjo 2018 m. švenčiamą Lietuvos valstybės atkūrimo 100 m. jubiliejų ir pristatė 2017 m. pasirodžiusį naują K.Donelaičio „Metų“ vertimą į vokiečių kalbą.

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Primename, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, piliečiai vyrai, sulaukę 18 metų, per 3 mėnesius negavę pranešimo apie įrašymą į karinę įskaitą, turi kreiptis į savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį ir įsirašyti į karinę įskaitą. Išvykę gyventi į kitą valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, karo prievolininkai, nuo 18 iki 60 metų vyrai, privalo nedelsiant informuoti savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata