Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuva – prestižinės Vestfalijos taikos premijos laureatė

Sukurta 2018.07.17 / Atnaujinta 2018.07.17 15:53
  Lietuva – prestižinės Vestfalijos taikos premijos laureatė

  2018 m. liepos 14 d. Miunsterio miesto rotušėje trims Baltijos šalims įteikta prestižinė Vestfalijos taikos premija. Ją Lietuvos žmonių vardu iškilmingoje ceremonijoje atsiėmė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Atsiimdama apdovanojimą Prezidentė Lietuvos žmonių vardu padėkojo Vokietijai, kurios kariai padeda užtikrinti mūsų saugumą ir naujų grėsmių akivaizdoje išsaugoti taiką visai Europai. Prezidentės teigimu, ši premija – tai artimų mūsų šalių ryšių ir bendro įsipareigojimo taikai simbolis.

  Apdovanojimų ceremonijoje taip pat dalyvavo Latvijos Prezidentas Raimundas Vejonis ir Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid. Vokietijos vardu Baltijos šalių žmones sveikino Federalinis Prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris.

  1998 m. įsteigta Vestfalijos taikos premija šiemet pirmą kartą įteikta iškart trims šalims. Lietuva, Latvija ir Estija pagerbtos už išskirtinį demokratinio vystymosi pavyzdį ir indėlį į Europos taiką.

  Kas dvejus metus teikiamos premijos laureatais yra taip pat tapę buvęs Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas, buvęs JT generalinis sekretorius ir Nobelio taikos premijos laureatas Kofi Ananas, Jordanijos karalius Abdullah II, buvę Vokietijos kancleriai Helmutas Kohlis ir Helmutas Schmidtas.

  Istoriniai Vestfalijos susitarimai, kurių vardu pavadinta ši prestižinė premija, užbaigė religinius karus Europoje ir tapo pagrindu kurtis šiuolaikinei suverenių valstybių sistemai.

  Vestfalijos taikos premijos steigėja – įtakinga Vestfalijos ir Lipės regionų verslo asociacija, vienijanti per 70 tarptautinių Vokietijos kompanijų, kurių dalis dirba ir Lietuvoje.

   

  Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka / Robertas Dačkus

  Naujienlaiškio prenumerata