Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadoriaus Dariaus Semaškos vizitas Saksonijoje

Sukurta 2019.11.25 / Atnaujinta 2020.01.07 19:53
   0-2.jpeg Ambasadoriaus Dariaus Semaškos vizitas Saksonijoje
   0-3.jpeg Ambasadoriaus Dariaus Semaškos vizitas Saksonijoje

   2019 m. lapkričio 21 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška ir Lietuvos komercijos atašė Vokietijoje Šarūnė Šablevičienė lankėsi Saksonijos federalinės žemės Ekonomikos, darbo ir transporto ministerijoje ir susitiko Ekonomikos, darbo ir transporto ministru Saksonijoje Martin Dulig.

   Konstruktyvaus ir pozityvaus pokalbio metu aptartas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Saksonijos. Ministras M. Dulig tai įvertino ypač palankiai: „Planuojame glaudesnį bendradarbiavimą tarp abiejų šalių, ypač skaitmeninimo – nuo Pramonės 4.0 iki dirbtinio intelekto vystymo –, gamtos mokslų ir automobilių pramonės srityse. Svarbu, kad toliau megztume tarptautinius ryšius ir artimai bendradarbiautume, ypač Europoje.“

   Ambasadorius Darius Semaška taip pat susitiko su Lietuvos garbės konsulu Saksonijos ir Brandenburgo žemėse Hans-Jörg Derra. Jie aptarė Lietuvos ir Saksonijos bendradarbiavimo ekonomikos, turizmo ir kultūros srityse galimybes. Ambasadorius taip pat turėjo progą apsilankyti Dresdene įsikūrusioje amerikiečių puslaidininkių gamintojos „Globalfoundries“ atstovybėje, kurioje susitiko su Lietuvos, Latvijos ir Estijos pramonės įmonėmis, dalyvavusiomis Vokietijos-Baltijos šalių prekybos rūmų surengtoje verslo misijoje. Ambasadorius pasveikino atvykusias Baltijos šalių įmones ir pabrėžė darbo išvien mūsų regione svarbą.

   Vakare ambasadorius dalyvavo Rytų Europos instituto Dresdene surengtame „Lietuvos vakare“, kuriame sakė sveikinimo kalbą. Šis renginys, tradiciškai vykstantis jau 18-us metus, subūrė parlamentarus, savivaldybės tarybos narius, konsulinio ir diplomatinio korpuso atstovus, mokslininkus ir kitus viešuosius asmenis Dresdene bei su Lietuva susijusių įmonių atstovus.

   Naujienlaiškio prenumerata