Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikams (iki 16 metų)

Sukurta 2018.09.04 / Atnaujinta 2019.06.17 09:56

Dokumentai priimami tik iš anksto internetu užsiregistravus priėmimui.

Registruodamiesi priėmimo datą ir laiką pasirinksite patys.

Prašymų pildyti iš anksto nereikia. Jie bus užpildyti priėmimo ambasadoje metu.

Prašymą ir kitus vaiko pasui arba asmens tapatybės kortelei išduoti reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų arba globėjų. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas.

Jeigu vaiko tėvai išsituokę, vaiko iki 16 m. prašymą ir kitus paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimui ar keitimui reikalingus dokumentus pateikia tas iš tėvų, su kuriuo vaikas gyvena (vaiko gyvenamoji vieta nustatyta tėvų susitarimu arba teismo).

Kreipiantis dėl paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 1 metų amžiaus, vaiko atvežti į ambasadą nereikia. Pateikiant vaiko nuo 1 m. iki 16 m. prašymą išduoti pasą arba asmens tapatybės kortelę, kartu su vienu iš tėvų arba globėjų turi atvykti ir vaikas.

Paso arba asmens tapatybės kortelės keitimas/išdavimas vaikui iki 16 m., jei asmens dokumentas neprarastas, užtrunka apie 1 mėnesį nuo prašymo pateikimo dienos.

Keičiamo paso arba asmens tapatybės kortelės ambasadoje palikti nereikia.

Reikalingi dokumentai:

  • Vaiko pasas arba asmens tapatybės kortelė (jeigu neprarasti).
  • Vieno iš tėvų arba globėjų, kuris atvyks su vaiku, galiojantis pasas arba asmens tapatybės kortelė.
  • 2 vaiko amžių atitinkančios nuotraukos (reikalavimus nuotraukoms rasite čia). Vaikus, vyresnius nei 5 m. amžiaus galima nufotografuoti ir ambasadoje. Tai papildomai nekainuoja.
  • Konsulinis mokestis už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą. Mokama ambasadoje banko kortele (išskyrus American Express) arba iš anksto pavedimu į ambasados sąskaitą banke. Grynieji pinigai nėra priimami.
  • Jeigu naujai išduotą pasą ir/arba asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu, turite pateikti sau adresuotą ir pašto ženklais (vok. Briefmarken) (įvairūs lipdukai, pakeičiantys pašto ženklus, su datomis ir pan. netinka) registruoto laiško sumai (4,05 EUR) apmokėtą voką (vieną voką vienam dokumentui). Voką su pašto ženklais reikia įsigyti pašte. Rekomenduojama pateikti voką su oro apsauga (Luftpolstertasche), dydis C/3, DIN A5, 170*225 mm.
  • Jeigu asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu vyresniam nei 14 metų amžiaus vaikui ir kartu pageidausite gauti elektroniniam parašui reikalingą slaptažodį, tuomet turi būtų pateikiami 2 sau adresuoti ir pašto ženklais registruoto laiško sumai apmokėti vokai.

Naujienlaiškio prenumerata