Santuokos sudarymas Lietuvos ambasadoje

Sukurta 2015.02.17 / Atnaujinta 2020.05.22 15:59

Lietuvos Respublikos piliečiai gali sudaryti santuoką Lietuvos ambasadoje. Abiem Lietuvos Respublikos piliečiams reikia atvykti į Lietuvos ambasados konsulinį skyrių ir pateikti prašymą. Prašymai priimami asmeniškai be išankstinės registracijos (priėmimo laikas – nuo pirmadienio iki penktadienio 10:00–13:00 val.

Ambasadoje užpildomas prašymas, pateikiami asmens dokumentai ir susitariama dėl santuokos registravimo datos. Remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, santuoką galima sudaryti ne anksčiau kaip vienas mėnuo nuo prašymo pateikimo dienos. Terminą galima sutrumpinti tik keliais teisės aktuose numatytais išimtinais atvejais.

Prašymo pateikimo dieną Jums paaiškinsime santuokos registravimo eigą, atsižvelgsime į Jūsų pageidavimus ir atsakysime į visus Jums kylančius klausimus.

Kokių dokumentų reikia?

  • Abiejų asmenų Lietuvos Respublikos pasų ar asmens tapatybės kortelių.
  • Deklaruoti išvykimą iš Lietuvos, jei dar nesate deklaravę. Deklaraciją užpildysite ambasadoje. Jei turite nepilnamečių vaikų, reikės deklaruoti ir už juos, atsineškite jų asmens dokumentus.
  • Prašymo sudaryti santuoką, kurį užpildysite ambasadoje.

Konsulinis mokestis už santuokos registravimą - 100 eurų.

Esant pageidavimui, po santuokos registravimo gali būti išduotas santuokos sudarymo įrašą liudijantis išrašas. Konsulinis mokestis už išrašo išdavimą – 5 eurai.

Ką reikia žinoti atvykstant į ambasadą santuokos registravimo dieną?

Sudarant santuoką, turi dalyvauti du liudininkai. Liudininkus pasirenkate patys. Jie gali būti ir ne Lietuvos piliečiai, nebūtinai skirtingų lyčių. Liudininkai turi su savimi turėti savo asmens tapatybės dokumentus.

Naujienlaiškio prenumerata