Keliauk saugiai Keliauk saugiai
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +49 30 890 681 0
  Faksas +49 30 890 681 15
  El. paštas
  • RSS Dėl konsulinių paslaugų LR ambasadoje Vokietijoje Įkelta2020.05.22
   Informuojame, kad elektroninė registracija lankytojų priėmimui konsuliniais klausimais vis dar neveikia (nuo kovo  16 d. - dėl COVID-19 pandemijos plėtros).
    
   Šiuo metu dėl negaliojančių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų keitimo  priimame tik asmenis, kurie buvo registruoti priėmimui kovo ir balandžio mėnesiams ir kurių dokumentai jau negalioja. Šiuo metu atliekami tik skubūs notariniai veiksmai, kurie turi būti atlikti iki įstatymuose numatyto termino.
    
   Informaciją apie konsulinės paslaugos atlikimui reikalingus dokumentus ir iš anksto užpildyti būtinas formas rasite ambasados interneto svetainėje:  https://de.mfa.lt/de/lt/konsuline-informacija
    
   Asmenims, kuriems dėl pasibaigusios kelionės dokumentų galiojimo datos reikia grįžti į Lietuvą, gali būti išduodamas laikinas ASMENS GRĮŽIMO DOKUMENTAS (galioja 2 savaites). Ši paslauga priskiriama prie neatidėliotinos pagalbos suteikimo.
    
   SVARBU! Aptarnaujami tik piliečiai, neturintys visiškai jokių peršalimo ar viruso simptomų. Asmenų, turinčių net menkiausią slogą ar jaučiančių gerklės perštėjimą, primygtinai prašome likti namuose ir sekti vietos institucijų nurodymus.
    
   Dokumentų priėmimas dėl kitų konsulinių paslaugų (neskubus pasų keitimas, civilinės metrikacijos (santuokos arba vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą) ir pilietybės klausimai, notariniai veiksmai, kurių atlikimą galima atidėti, ir kt.) šiuo metu yra laikinai sustabdytas. Apie minėtų konsulinių paslaugų atnaujinimą informuosime atskiru pranešimu.
   Konsulinės naujienos »
  • Dėl kelionių, tranzito ir karantino Vokietijoje Įkelta2020.05.21

   Vokietija iki birželio 15 d. vykdo pasienio kontrolę su Austrija, Šveicarija, Prancūzija ir Danija, taip pat ji taikoma ir skrydžiams iš Italijos ir Ispanijos.

   Vykimas tranzitu per Vokietiją leidžiamas, jei asmuo vyksta į savo nuolatinę gyvenamąją ar darbo vietą kitoje šalyje. Keliaujantiems tranzitu asmenims karantino prievolė netaikoma. Vokietijos policijos pareigūnams palikta teisė spręsti dėl leidimo suteikimo vykti tranzitu per Vokietiją. Būtina turėti kelionės tikslą įrodančius dokumentus (pvz., kelto bilietus ar darbo sutartį ir pan.). Pasienyje gali būti tikrinama vykstančiųjų asmenų sveikatos būklė.
   Atvykstantiesiems iš ES šalių paprastai karantino prievolė Vokietijoje netaikoma, tačiau su COVID-19 susijusios prevencinės priemonės gali skirtis tarp Vokietijos federalinių žemių, todėl rekomenduojame atvykstantiesiems stebėti konkrečios Vokietijos federalinės žemės atsakingų tarnybų sprendimus.

   Daugiau informacijos apie keliavimo sąlygas Vokietijoje yra oficialiuose VFR institucijų tinklalapiuose:

   https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

   https://www.bmi.bund.de/EN/topics/civil-protection/coronavirus/bmi-information-coronavirus.html

   https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198

   https://www.bundespolizei.de/Web/DE/04Aktuelles/01Meldungen/2020/03/200317_faq.html

   https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/

   Dėl kelionių galimybių iš VFR į Lietuvą galite domėtis komercinių skrydžių arba keltų (pvz., DFDS, TT-Line) bendrovėse.
   Dėl tranzito automobiliu per Lenkiją: https://bit.ly/2M0Y9JE

   Informaciją apie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas atvykimo į Lietuvą sąlygas rasite čia:
   https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems/covid19-duk-keliaujantiems
   anglų kalba: https://urm.lt/default/en/important-covid19
   https://koronastop.lrv.lt/en/#information

   Kilus klausimams dėl padėties Lietuvoje siūlome išbandyti automatizuotą pokalbių robotą ViLTė ir užduoti klausimus raštu tinklapyje https://koronastop.lrv.lt/

   Konsulinės naujienos »
  • Ketinantiems keliauti oro transportu būtina atsakingai planuoti savo būtinąsias keliones Įkelta2020.05.12

   Nuo 2020 m. gegužės 13 d. gavusi Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina „Lufthansa“ oro bendrovė, kuri dėl skrydžių atnaujinimo leidimo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka kreipėsi dar 2020 m. balandžio 7 d.

   Konsulinės naujienos »
  • Dėl karantino pratęsimo Lietuvoje Įkelta2020.05.06

   Lietuvos Respublikos Vyriausybė pratęsė karantiną iki 2020 m. gegužės 31 d. 24:00 val.

   Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas >>

   http://lrv.lt/lt/naujienos/karantinas-salyje-pridedamas-nutarimas-2

   Aktualiausia informacija apie keliavimą į (per) Lietuvą ir iš jos: https://koronastop.lrv.lt/lt/gyventojams/keliaujantiems
   Siūlome išbandyti automatizuotą pokalbių robotą ViLTė ir užduoti klausimus raštu tinklapyje https://koronastop.lrv.lt/

   Koronaviruso karštoji linija Lietuvoje 1808, skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963, www.koronastop.lt

   Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. p. [email protected]
   Svarbiausia URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems
   _____________________

   Kelionių sąlygos Vokietijoje:

   https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268   

   https://www.bmi.bund.de/EN/topics/civil-protection/coronavirus/bmi-information-coronavirus.html

   Slaugytojoms: https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/

   Konsulinės naujienos »
  • Foto skuodis1.jpg Su Vokietija aptarti šalims aktualūs klausimai Įkelta2020.04.27

   Karantino sąlygomis ekonominė diplomatija persikėlė į elektroninę erdvę – ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis šiomis dienomis dalyvavo politiniuose bei verslo susitikimuose su vienos pagrindinių Lietuvos prekybos ir investicijų partnerių – Vokietijos – atstovais ir aptarė pozicijas Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimais bei galimybes stiprinti šalių bendradarbiavimą.

   Ekonominiai santykiai »
  • Ministro užuojauta dr. V. Bartusevičiui.jpg Užsienio reikalų ministro užuojauta dr. V. Bartusevičiui Įkelta2020.04.24
   Lietuviai Vokietijoje »
  • Dėl LT piliečių repatrijavimo tvarkos griežtinimo Įkelta2020.04.02

   DĖMESIO, Užsienio reikalų ministerijos informacija:

   Nuo balandžio 4 dienos griežtinama Lietuvos piliečių repatrijavimo iš užsienio valstybių tvarka, tačiau grįžimo kelių dar lieka.
    
   ·   Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti Lietuvoje galiojantį karantino režimą, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais. Išimtis planuojama taikyti atsižvelgiant į humanitarinę situaciją geografiškai nutolusiose pasaulio valstybėse, jei iš jų būtų organizuojami bendri Europos Sąjungos repatrijavimo skrydžiai. Tokiu atveju Lietuvos diplomatinės valstybės susisieks su užsiregistravusiais ir patvirtinusiais įsipareigojimą Lietuvoje privalomai izoliuotis piliečiais ir informuos apie tokių skrydžių galimybes.
    
   ·   Piliečiams, šiuo metu esantiems ES, Šengeno erdvės šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, išimtis iš griežtinamo karantino režimo nebus taikoma. Tačiau jie vis dar turi galimybę grįžti kelto maršrutu Kylis-Klaipėda-Kylis. Kitoms keltų linijoms po balandžio 4 dienos, 00:00 val.  į Lietuvą atplaukti nebus leidžiama (išskyrus tuos, kurie įsigijo kelionės bilietus iki balandžio 1 d.).
    
   ·   Asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją nuo balandžio 3 dienos 0:00 val. bus leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budzisko (tik jau esantiems Lenkijoje), Saločiai–Grenstalė.
    
   ·  Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val.  skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos  tarptautinių oro uostų galės būti vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą. Tai reiškia, kad, jei asmenys turi bilietus į VNO per pvz., Minską, po minėtos datos, skrydis bus atšauktas.
    
   Galimybės grįžti į Lietuvą per Minsko oro uostą tiek jungiamuoju skrydžiu Vilnių, tiek atskridus į Minsko oro uostą ir toliau keliaujant antžeminiu keliu link Lietuvos sienos NEBELIEKA nuo 2020-04-03 d. 0.00 val. (tas pats galioja ir kitiems sienos kirtimo punktams asmenims ir transportui - Asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budziskas (jau esantiems Lenkijoje), Saločiai–Grenstalė.).
    
   ·         Nepasinaudojusiems ar negalėjusiems pasinaudoti organizuotomis grįžimo galimybėmis šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.
    
   Lietuvos atstovybės užsienyje ir toliau teiks konsulinę pagalbą nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui. Valstybės materialinė pagalba galima tik nukentėjus nuo nelaimingo atsitikimo, ligos ar nusikalstamų veikų ir tik tada, kai asmuo neturi galimybių gauti paramos iš kitų šaltinių. Gavęs materialinę pagalbą pilietis turi pasirašyti įsipareigojimą grąžinti ją valstybei. Atstovybės gali padėti piliečiui susisiekti su giminėmis, artimaisiais ir draugais, įstaigomis ir organizacijomis, kurioje pilietis dirba, atlieka praktiką ar studijuoja, perduoti piliečio materialinės pagalbos prašymus.
   _____________

   Lietuvos ambasados Berlyne konsulinio skyriaus kontaktai: el. p. [email protected] arba tel. +49 30 890 6810 (tema 1 arba 2).
   Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. p. [email protected]
   Aktuali informacija informacija apie koronavirusą Lietuvoje ir keliaujantiems:
   www.koronastop.lt
   https://keliauk.urm.lt
   _____________________

   Kelto iš Kylio Vokietijoje  į Klaipėdą tvarkaraščiai ir bilietai: https://www.dfds.com/lt-lt/keleiviniai-keltai/klientu-informacija/tvarkarasciai

  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata